Kaip susimažinti stresą būnant su vaiku karantino metu

Kaip susimažinti stresą būnant su vaiku karantino metu

Karantino metu, kai vaikai neina į darželius ir tėvai galvoja, kaip vaikus užimti, vienas iš variantų gali būti –  suplanuota bendra veikla. Tai puikus metas naujai šeimos tradicijai – sutarti laiką ir kiekvieną dieną užsiimti kuo nors kartu su vaikais. Paramos vaikams centro vadovė, psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė pataria pirmiausia pasikalbėti su vaikais apie tai, kas vyksta. Pasikeitusi kasdienybė, kels mažiau streso, jeigu susidėliosite karantino dienotvarkę. „Bet kurio amžiaus vaikams būtina akademinė veikla ir bent trumpas laikas lauke (jeigu yra galimybė, išvengti tiesioginių kontaktų su kitais vaikais ir suaugusiais). Kartu pietaukite ir vakarieniaukite, taip pat skirkite laiko tvarkymuisi, bendrai šeimos veiklai. Tačiau nepamirškite ir asmeninio laiko, poilsio. Būtinai išlaikykite įprastą, stabilų miego laiką“.

Tad pabandykime paplanuoti kaip galėtų prasidėti ir ką veikti.

Dienos darbų planavimui skirkite 5-10 minučių. Nusistatykite, kokius darbus per dieną norite atlikti ir nustatykite jų atlikimui skirtą laiką.

Pusryčiai ant grindų, jei vaikas nevalgus, galite pabandyti tokį žaidimą. Ant grindų pasitieskite antklodę, į kelioninį krepšelį įsidėkite maisto ir žaiskite iškylą. Galima prisisodinti meškiukų ir lėlių. O kai jau būsite „gamtoje“, apetitas turėtų atsirasti.

Žaidimai galėtų būti:

  1. Žaisti keliones po žinomas ar norimas aplankyti pasaulio šalis. Reikia pakreipti žaidimą į tos šalies kultūrinius elementus ar tradicijas, bei įdomius faktus.
  2. Kurti pasakas ir jas nupiešti.
  3. Žaisti – atspėk koks daiktas yra parašytas arba nupieštas.
  4. Kurkite ir spręskite kryžiažodžius.
  5. Žiūrėkite kartu filmukus ir vėliau juos aptarkite išklausydami visų žiūrėjusių nuomonę.
  6. Kurkite kiekvieną rytas vis kitas savo mankštos pratimus ir kiekvieną rytą ją darykite kartu.
  7. Žaidimas Karšta – šalta paslėptų daiktų radimui.
  8. Užbaik pasakojimą.
  9. Kas čia per garsas? Įsirašykite įvairių garsų: siurblio, atidaromos gėrimų skardinės, tualete nuleidžiamo vandens, katino kniaukimą, musės zvimbimą. Kartu su vaikais jų klausykitės ir spėliokite, ką reiškia koks garsas. Aišku, laimi tas mažylis, kuris pirmasis atspės
  10. Juda – nejuda. Reikia paleisti muziką ir kartu su vaikais šokti. Kol muzika groja, visi šoka, o kai nutyla, privalo sustingti vietoje. Judėti negalima, kol muzika pradeda groti. Kuris neištveria, iškrenta iš žaidimo.

Daugiau žaidimų galite rasti :

https://suvaikais.lt/2015/05/15/sekliu-zaidimas-korteles-atsispausdinimui/

https://anapazh.ru/lt/board-games-for-the-whole-family-with-their-own-hands-how-to-make-board-games-with-your-own-hands-ideas-instructions-and-photos/

 

Parengė Psichologė Kristina